Rynna do kwadratu

Jeśli marzysz o pięknym, nowoczesnym domu, utrzymanym w niezwykle modnym ostatnimi laty stylu skandynawskim, bądź też coraz popularniejszym industrialnym, zaplanować musisz wszystko – od bryły, przez elewację, dach na najmniejszym detalu budowli skończywszy. Nowoczesność ma bowiem wymagania i aby je spełnić, dbać należy o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Projektanci nie pozostają obojętni na budownicze trendy, a domy w stylu nowoczesnym to jeden z aktualnych hitów. Co je wyróżnia? Proste, geometryczne kształty, kontrastowe zestawienia materiałów oraz kolorów, a także wysoka funkcjonalność. Budując go, nie można ograniczyć się do projektowania wnętrza – zadbać należy także o jego wygląd zewnętrzny. A tu liczy się każdy detal. Taki jak choćby wygląd systemu odprowadzania wody deszczowej.

Rynna kwadratowaOrynnowanie to jeden z tych elementów, który może zaważyć na ostatecznym wyglądzie domu. Nowoczesny budynek zaplanowany powinien być ze wszystkimi konsekwencjami stylu – dużymi płaszczyznami, geometrycznymi kształtami, industrialnym wyglądem. Zwykła rynna może ten efekt całkowicie zaprzepaścić. Na całe szczęście na rynku dostępne są już rozwiązania, nie tylko estetyczne, ale także wysoce funkcjonalne. Najlepszym tego przykładem jest system rynnowy Galeco STAL2, którego głównym elementem są rynny i rury spustowe o kwadratowym profilu.

Rynna produkowana przez polską firmę Galeco, składa się ze stalowego rdzenia o grubości 0,6 mm, pokrytego warstwami ochronnymi, które świetnie zabezpieczają przed szkodliwym działaniem środowiska oraz korozją. Ich wymiary zapewniają niezwykle efektywną pracę systemu – 100 cm kw. aktywnej powierzchni odprowadzającej deszczówkę – a wygląd gwarantuje to, że budynek będzie się wyróżniać.

Rozwiązanie Galeco jest także proste w montażu. Dzięki hakom doczołowym z zamkami zatrzaskowymi można szybko i łatwo dołączyć do nich maskownicę podsufitkową, kamuflującą cały poziom rynnowy. Ułatwia ona także wykończenie dachu – można go zabudować np. panelami podbitki dachowej. Galeco postanowiło pójść jeszcze krok dalej i zaproponowało rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrezygnować całkowicie z zakładania obróbki blacharskiej. Możliwe to jest dzięki płaskiemu hakowi doczołowemu, które prezentują się bardzo korzystnie w sytuacji, gdy nie montuje się już maskownicy.

Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, możemy być pewni nie tylko skuteczności działania systemu, ale także jego estetycznego, na wskroś nowoczesnego wyglądu.

Author: Mikołaj Trąbka

Share This Post On
Inline
Inline