Jaki system rynnowy do dachu płaskiego, a jaki do dachu skośnego?

Celem odpowiednio zaprojektowanej i zainstalowanej instalacji dachowej jest odprowadzanie z niego wody. Firma Galeco oferuje szeroki wybór systemu rynien, w zależności od rodzaju dachu. Systemy te pomagają w odwodnieniu dachów oraz utrzymaniu suchych ścian fundamentów.

Rozróżnić możemy dachy:

  • skośne,
  • płaskie,
  • okapowe.

Dachy skośne, to najczęściej spotykane dachy. Niezbędny do ich ochrony jest system rynnowy. Trzeba uważać na to, aby woda mogła swobodnie przepływać przez rury, a nie lać się po fasadzie domu, co w konsekwencji doprowadzić może do wilgoci w domu. Lider na rynku dekarskim Galeco, stworzył dwa niesamowite systemy orynnowania dla domów o dachach płaskich. Do tych systemów należą PVC2 i STAL2.

Produkty te są szerokie o kwadratowym zakończeniu. Charakteryzują się zdecydowanie większą powierzchnią, niżeli produkty półokrągłe, co powoduje ich niezwykłą przepustowość.

STAL2, to estetyka, jakość i wytrzymałość. Te kwadratowe systemy orynnowania są coraz częściej wybierane, ponieważ są bardzo użyteczne oraz w swoim wyglądzie są eleganckie. Do tego producent proponuję haki montażowe i prostą w montażu maskownicę.

PVC2, jest niezawodny w trudnych warunkach. Jego składnik budulcowy to nieplastyfikowany polichlorek winylu, który jest niezwykle trwały w ciężkich warunkach atmosferycznych. Sprawdzi się on wyśmienicie w wilgotnym miejscu, takim jak kurorty nadmorskie.

Dachy płaskie, to zdecydowanie trudniejsza w ochronie konstrukcja. Dla nich Galeco, stworzył specjalnie system DACHY PŁASKIE.

Mamy do wyboru dwie opcję:

  • system zewnętrzny z kwadratowymi rurami spustowymi,
  • system z rurami PVC, pod elewacją.

Systemy te rewelacyjnie chronią nasz płaski dach. Dachy bezokapowe, tutaj firma Galeco, stworzyła specjalny innowacyjny system o nazwie BEZOKAPOWY. System ten jest montowany w konstrukcji ocieplania domu. Są to rynny stalowe oraz rury z PVC. Jakość tego systemu zapewniają wysokiej jakości materiały, z którego jest on wykonany.

Author: Mikołaj Trąbka

Share This Post On
Inline
Inline